Top 5 książek o finansach, które musisz przeczytać

najlepsze książki o finansach

Jak poprawić swoją sytuacje finansową? Gdzie szukać dodatkowego źródła dochodu? Jak oszczędzać? Jakie inwestycje są najkorzystniejsze? To tylko jedne z niewielu pytań jaki zadają sobie dzisiaj ludzie, którzy pragną polepszyć swoją sytuację. Sprawdzonych i wartościowych odpowiedzi mogą szukać w dobrych książkach o finansach, które przybliżamy w poniższym zestawieniu.

  1. Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki
  2. Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy postępując inaczej – Andrzej Fesnak
  3. Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie – T. Harv Ecker
  4. Mądry dom, bogaty dom – Inteligencja finansowa w Twoim domu – Witold Wrotek
  5. Droga do finansowej wolności – Bodo Schäfer

1. Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki

To jest absolutny klasyk w zakresie książek dotyczących kwestii finansowych w ogóle. Autor uczy w niej rozporządzania finansami na podstawie historii ze swojego dzieciństwa, opowiadając o biednym ojcu – urzędniku dla którego liczyło się to, aby utrzymać posadę oraz o bogatym ojcu – zamożnym biznesmenie z którego brał przykład. Aby być precyzyjnym, był to ojciec jego przyjaciela który stał się dla autora książki ojcem biznesowym, od którego uczył się podstaw finansów oraz prowadzenia interesów. Po tej lekturze z pewnością wielu czytelników, będzie patrzeć na kwestie finansów zupełnie inaczej.

czytaj także:  Ryzyko inwestowania w papiery dłużne przedsiębiorstw

2. Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy postępując inaczej – Andrzej Fesnak

Jest to książka zawierająca wiele cennych rad. Dzięki niej można się dowiedzieć co zrobić, żeby zarobione pieniądze nie przeciekały przez palce. Zgromadzona wiedza pozwala na zdobycie niezależności finansowej oraz ustabilizowanie płynności środków finansowych. Autor obnaża też „prawdy objawione”, o których boimy się lub nie chcemy myśleć.

3. Bogaty albo biedny, po prostu różni mentalnie – T. Harv Ecker

„Jeśli chcesz być bogaty, musisz myśleć jak bogaci” – oto główny motyw tej książki. Czytelnicy dowiedzą się zatem, jak myślą biedni a jak bogaci, oraz dlaczego człowiek myśli w określony sposób. Jak to wpływa na jego życie i dlaczego. Ta książka może wielu ludzi naprowadzić na rozwiązanie jego problemów i zmienienie swojego życia o 360 stopni.

czytaj także:  Jak wybrać bank? W jakim banku kredyt, w jakim konto?

4. Mądry dom, bogaty dom – Inteligencja finansowa w Twoim domu – Witold Wrotek

Autor w prosty i przystępny sposób przybliża różne zagadnienia finansowe, które pomogą każdemu w ogarnięciu domowego budżetu i wyliczeniu ponoszonych kosztów. Pokazuje, jak można zmniejszyć rachunki nawet o 4800 zł rocznie m.in. na mediach typu woda, prąd, gaz itp. Znajdziemy tu wskazówki, które mogą przyczynić się do zwiększenia oszczędności. Można się również dzięki tej książce nauczyć skutecznego pomnażania pieniędzy, kredytów i inwestycji oraz dowiedzieć się, jak najlepiej oszczędzać na przyszłość i jak będzie wyglądać kwestia przyszłej emerytury.

czytaj także:  Prawo upadłości konsumenckiej w roku 2020 – co się zmieni?

5. Droga do finansowej wolności – Bodo Schäfer

To książka obowiązkowa dla każdego, kto chce skutecznie wyjść z dołka finansowego i zdobyć pokaźny majątek. Może pomóc zwalczyć złe nawyki, a także uczyć, jak oszczędzać i pomnażać kapitał. Autor zauważa, że na drogę do finansowej wolności może wejść każdy. Wystarczy zdobyć odpowiednią rezerwę finansową i zwiększyć swoje dochody. Czy można mu ufać?

komentarze

  1. Kola

    Pozycja 4 to cos dla mnie 🙂 Chociaż u mnie najbardziej brakuje żelaznej konsekwencji… ale chętnie przeczytam co radzą specjaliści od finansów.

Zostaw komentarz